21:09 | 14.06.2014

πηγή: topontiki.gr

Τρίτωσε το... κακό για την Εθνική(φωτ. & βίντεο)

Η παράδοση αποδείχθηκε πανίσχυρη, η «κατάρα» της πρεμιέρας δεν «ξορκίστηκε» ούτε αυτή τη φορά και η Εθνική ομάδα το πλήρωσε με την τρίτη ήττα στις ισάριθμες πρώτες αναμετρήσεις της σε τελικά Παγκοσμίου Κυπέλλου, χάνοντας στο «Μινεϊράο» του Μπέλο Οριζόντε από την Κολομβία με 3-0 στον εναρκτήριο αγώνα του 3ου ομίλου.

Τα γκολ πέτυχαν στο 5΄ ο Αρμέρο, στο 58΄ ο Γκουτιέρες και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ροντρίγκες

Mε το... καλησπέρα οι Κολομβιανοί άνοιξαν το σκορ  στο 5', με τον Αρμέρο, ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή. Η μπάλα βρήκε στον Μανωλά, ξεγέλασε τον Καρνέζη και κατέληξε στα δίχτυα.

Η Κολομβία πέτυχε δεύτερο τέρμα κόντρα στην Εθνική, με τον Γκουτιέρες στο 57'.

to 2-0 από greenfaliro

Ξέφρενοι ήταν οι πανηγυρισμοί στο πάγκο  της Εθνικής Κολομβίας.

Όρθιος πανηγυρίζει στις κερκίδες το γκολ, ο  μεγάλος απών, λόγω τραυματισμού, της Εθνικής Κολομβίας, Ράνταμελ Φαλκάο.

Κολομβία (Πέκερμαν): Οσπίνα, Ζαπάτα, Γιέπες, Σάντσες, Αρμέρο, Αγκιλάρ, Γκουτιέρες, Ροντρίγκες, Κουαδράδο, Ιμπάρμπο, Ζουνίγκα.

Ελλάδα (Σάντος): Καρνέζης, Τοροσίδης, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Κονέ, Μανιάτης, Κατσουράνης, Σαμαράς, Σαλπιγγίδης, Γκέκας.

Για τον ίδιο όμιλο τα ξημερώματα (04:00) η Ακτή Ελεφαντοστού θα παίξει με την Ιαπωνία, ενώ στο πλαίσιο του Δ` ομίλου, ξεχωρίζει το ντέρμπι της Αγγλίας με την Ιταλία (01:00) και το πρόγραμμα συμπληρώνει η αναμέτρηση της Ουρουγουάης με την Κόστα Ρίκα (22:00).