to top
  • βρείτε μας στο Twitter
  • βρείτε μας στο Facebook
  • βρείτε μας στο YouTube
  • στείλτε μας email
  • εγγραφείτε στο RSS feed
  • international version

20:54 | 24.07.2021

Αθλητισμός

Οι ελληνικές συμμετοχές της Κυριακής, 3ης ημέρας των Ολυμπιακών Αγώνων

Γεμάτη από ελληνικές συμμετοχές είναι η Κυριακή 25 Ιουλίου στο Τόκιο


Γεμάτη από ελληνικές συμμετοχές είναι η Κυριακή (25/07), 3η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο 2020, όπου μπαίνουν στη... μάχη ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον πρώτο γύρο του μονού ανδρών του τένις, η Άννα Κορακάκη στη σκοποβολή, η εθνική ομάδα πόλο ανδρών, οι αθλητές της ιστιοπλοΐας (Κοκκαλάνης, Καραχάλιου, Δίβαρη), η Φένια Τζέλη στο ταεκβοντό, η Άννα Ντουντουνάκη στους ημιτελικούς των 100μ. πεταλούδα γυναικών, ο Παναγιώτης Γκιώνης στον β΄ γύρο του πινγκ πονγκ και οι αθλητές της κωπηλασίας, Χριστίνα Μπούρμπου, Μαρία Κυρίδου και Στέφανος Ντούσκος.

ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ 3ης ΗΜΕΡΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre
-100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί - Άννα Ντουντουνάκη
Διάρκεια αγώνων: 04:40 - 04:52

-100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Απόστολος Χρήστου
Διάρκεια αγώνων: 14:03 - 14:06

-4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Συμμετοχή εθνικής ομάδας
Διάρκεια αγώνων: 14:30 - 14:35

ΤΕΝΙΣ
-Ariake Tennis Centre Court (05:00):
Πρώτος γύρος μονό ανδρών: Στέφανος Τσιτσιπάς - Φίλιπ Κολσράιμπερ (Γερμανία)


ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ
Tatsumi Water Polo Centre
Αγώνας ομίλου (05:30): Ουγγαρία - Ελλάδα


ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
Asaka Shooting - 10m Range
-10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (03:00): Προκριματικός - Άννα Κορακάκη

Asaka Shooting-Shotgun Range
-Σκητ ανδρών (04:00): Προκριματικός - Πρώτη ημέρα - Νίκος Μαυρομάτης

Asaka Shooting - Final Hall
-10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (05:15): Τελικός - Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
Enoshima
RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 (06:05) - Βύρωνας Κοκκαλάνης (1η ιστιοδρομία)

Kamakura
Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 (06:05)- Βασιλεία Καραχάλιου (1η ιστιοδρομία)

Enoshima
RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 (09:05) - Κατερίνα Δίβαρη (1η ιστιοδρομία)


ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
Sea Forest Waterway
Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ (03:50) - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου
Sea Forest Waterway
Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί, 3η σειρά (05:20) - Αννέτα Κυρίδου
Sea Forest Waterway
Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί, 1η σειρά (05:40) - Στέφανος Ντούσκος


ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ
Makuhari Messe Hall A
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (04:56) - Φένια Τζέλη εναντίον της Τατιάνα Μίνινα (Ρωσία)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (08:12-09:36) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (10:04-10:32) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου (14:30-15:00) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου (15:30)- Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)


ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
Tokyo Metropolitan Gym Table 3
Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος (08:45) - Παναγιώτης Γκιώνης εναντίον του Αχμέντ Σαλέχ (Αίγυπτος)

2021 © left.gr | στείλτε μας νεα, σχόλια ή παρατηρήσεις στο [email protected]
§ Όροι χρήσης για αναδημοσιεύσεις Αναφορά Δημιουργού-Μη Εμπορική Χρήση 3.0 Μη εισαγόμενο (CC BY-NC 3.0)