to top
  • βρείτε μας στο Twitter
  • βρείτε μας στο Facebook
  • βρείτε μας στο YouTube
  • στείλτε μας email
  • εγγραφείτε στο RSS feed
  • international version

16:27 | 29.08.2014

Αθλητισμός

Γιουρόπα Λιγκ: Οι αντίπαλοι Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και Αστέρα Τρίπολης

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στο Μονακό η κλήρωση για τη φάση των ομίλων του ΓιουρόπαΛιγκ, η πρώτη αγωνιστική της οποίας είναι προγραμματισμένη για τις 18 Σεπτεμβρίου, ενώ η 6η και τελευταία θα διεξαχθεί στις 11 Δεκεμβρίου.



Η ολλανδική Αϊντχόφεν, η πορτογαλική Εστορίλ και η ρωσική Ντιναμό Μόσχας θα είναι οι αντίπαλοι του Παναθηναϊκού στον 5ο όμιλο. Οι αναμετρήσεις αρχίζουν στις 18 Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνονται στις 11 Δεκεμβρίου, με τις πρώτες δύο ομάδες από κάθε γκρουπ να προκρίνονται στη φάση των «32» της διοργάνωσης.

Η ιταλική Φιορεντίνα, η γαλλική Γκινγκάμπ και η Ντιναμό Μινσκ από τη Λευκορωσία θα είναι οι αντίπαλοι του ΠΑΟΚ στον 11ο όμιλο. Οι αναμετρήσεις αρχίζουν στις 18 Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνονται στις 11 Δεκεμβρίου, με τις πρώτες δύο ομάδες από κάθε γκρουπ να προκρίνονται στη φάση των «32» της διοργάνωσης.

Δύσκολη ήταν η κλήρωση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ για τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τις Τότεναμ, Μπεσίκτας και Παρτιζάν Βελιγραδίου στο 3ο γκρουπ της διοργάνωσης.

Οι αναμετρήσεις αρχίζουν στις 18 Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνονται στις 11 Δεκεμβρίου, με τις πρώτες δύο ομάδες από κάθε γκρουπ να προκρίνονται στη φάση των «32» του θεσμού.

Οι όμιλοι του Γιουρόπα Λιγκ για τη σεζόν 2014-15 έχουν ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Βιγιαρεάλ (Ισπανία)

Γκλάντμπαχ (Γερμανία)

Ζυρίχη (Ελβετία)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Κοπεγχάγη (Δανία)

Μπριζ (Βέλγιο)

Τορίνο (Ιταλία)

Ελσίνκι (Φινλανδία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τότεναμ (Αγγλία)

Μπεσίκτας (Τουρκία)

Παρτιζάν Βελιγραδίου (Σερβία)

Αστέρας Τρίπολης (ΕΛΛΑΔΑ)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)

Σέλτικ (Σκοτία)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Άστρα (Ρουμανία)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)

Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)

Εστορίλ (Πορτογαλία)

Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Ίντερ (Ιταλία)

Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκ (Ουκρανία)

Σεντ Ετιέν (Γαλλία)

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Σεβίλη (Ισπανία)

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)

Φέγενορντ (Ολλανδία)

Ριέκα (Κροατία)

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Λιλ (Γαλλία)

Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)

Έβερτον (Αγγλία)

Κράσνονταρ (Ρωσία)

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Νάπολι (Ιταλία)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)

Γιούνγκ Μπόις (Ελβετία)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)

Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

Ρίο Άβε (Πορτογαλία)

Άαλμποργκ (Δανία)

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Φιορεντίνα (Ιταλία)

ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

Γκινγκάμπ (Γαλλία)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)

12ος ΟΜΙΛΟΣ

Μέταλιστ Χάρκιβ (Ουκρανία)

Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)

Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)

Λόκερεν (Βέλγιο)

2020 © left.gr | στείλτε μας νεα, σχόλια ή παρατηρήσεις στο i[email protected]
§ Όροι χρήσης για αναδημοσιεύσεις Αναφορά Δημιουργού-Μη Εμπορική Χρήση 3.0 Μη εισαγόμενο (CC BY-NC 3.0)