0:33 | 06.05.2014

«Αυτοκτονία» της Λίβερπουλ που έφτασε μία ανάσα από την κορυφή μετά από 24 χρόνια

Αφότου «κλότσησαν» τον τίτλο με την Τσέλσι, οι «κόκκινοι» εφηύραν ένα ακόμα πιο οδυνηρό τρόπο για να τον χαρίσουν πρόωρα στη Μάντσεστερ Σίτι: Τρώγοντας τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο από μια αδιάφορη ομάδα!

Η Λίβερπουλ απόψε έχασε, ουσιαστικά, κάθε ελπίδα για να επανέλθει στην κορυφή της Αγγλίας ύστερα από 24 ολόκληρα χρόνια.

Οι «κόκκινοι» του Μπρένταν Ρότζερς προηγούνταν μέσα στο «Σέλχαρστ Παρκ» με 3-0 (18΄ Αλεν, 53΄ Στάριτζ, 55΄ Σουάρες) ως το 79ο λεπτό της Κρίσταλ Πάλας, αλλά «κατόρθωσαν» να δεχθούν ισάριθμα γκολ σε 9 λεπτά (!) από τους γηπεδούχους (79΄ Ντιλέινι, 81΄,88΄ Γκέιλ), ισοφαρίστηκαν και μόνο με θαύμα θα πανηγυρίσουν πια το πρωτάθλημα.