11:12 | 05.11.2022

Ασταμάτητη η Σάκκαρη, αήττητη στα ημιτελικά του WTA Finals

Η Μαρία Σάκκαρη πέρασε σαν «σίφουνας» στα ημιτελικά του WTA Finals επικρατώντας με 2-0 και της Ζαμπέρ διατηρώντας το αήττητό της!

Νέα εκπληκτική εμφάνιση από την Μαρία Σάκκαρη στα WTA Finals! Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έκανε το «3 στα 3» στο Τέξας και συνεχίζει αήττητη στα ημιτελικά του Τέξας.

Η Σάκκαρη, η οποία είχε ήδη εξασφαλίσει την πρόκρισή της, νίκησε με 2-0 σετ (6-2, 6-3) την Τυνήσια Ονς Ζαμπέρ, η οποία δεν κατάφερε να αποδειχθεί αρκετά υψηλό εμπόδιο καθώς η 27χρονη Ελληνίδα «έκλεισε» το ματς σε μόλις 1 ώρα και 8 λεπτά.

Πλέον η Μαρία περιμένει να μάθει την αντίπαλό της, η οποία θα προκύψει από την αναμέτρηση της Γκαρσία με την Κασάτκινα.