21:36 | 14.10.2020

Πρώτη εντός έδρας νίκη: Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο 86-75

Με την παραγωγικότητά του να αυξάνεται κατακόρυφα στην τρίτη περίοδο, ο Ολυμπιακός πέτυχε την ανατροπή

Με την παραγωγικότητά του να αυξάνεται κατακόρυφα στην τρίτη περίοδο, ο Ολυμπιακός πέτυχε την ανατροπή, ενώ ενεργοποιώντας την άμυνά του στην τέταρτη, έφτασε άνετα στην πρώτη εφετινή εντός έδρας νίκη στη Euroleague και δεύτερη διαδοχική. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 86-75 της Αρμάνι Μιλάνο στο ΣΕΦ, για την 3η αγωνιστική, βελτιώνοντας σε 2-1 το ρεκόρ τους και υποχρεώνοντας τους Ιταλούς στην πρώτη ήττα τους.

Σπουδαία εμφάνιση από τον Κώστα Σλούκα, με τον Έλληνα διεθνή γκαρντ να τελειώνει τον αγώνα με 17 πόντους, 11 ασίστ και μόλις 1 λάθος σε 36 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 36-42, 63-58, 86-75